Østjyllands politikreds har det seneste døgn modtaget anmeldelser om fem indbrud i privat beboelse. Et af indbruddene fandt sted på Egevænget i Tranbjerg J mandag d. 16/9 mellem kl. 10.00 og kl. 14.00.
Tirsdag d. 10/9 blev der begået indbrud på Trankær Mosevej i Tranbjerg J. Indbruddet fandt sted kl. 08.30.
Østjyllands politikreds har modtaget anmeldelser om tre indbrud i privat beboelse inden for det seneste døgn.
Østjyllands politikreds har modtaget to anmeldelser om indbrud i privat beboelse det seneste døgn.
Østjyllands politikreds har det seneste døgn modtaget anmeldelser om seks indbrud i privat beboelse. Et af disse indbrud fandt sted på Kirkevænget i Tranbjerg J og blev begået mellem fredag d. 23/8 kl. 14.00 og søndag d. 25/8 kl. 14.08.
Lørdag d. 24/08 kl. 21.25 blev der begået indbrud på Grønløkke Allé i Tranbjerg J.
En 39-årig mand blev lørdag kl. 18.15 anholdt og sigtet for spirituskørsel på Grønnelykke Alle i Tranbjerg.
Det seneste døgn er der blevet anmeldt seks indbrud i privat beboelse i Østjyllands politikreds. Ét af indbruddene fandt sted på Trankjær Mosevej i Tranbjerg J og blev begået fredag d. 19/7 mellem kl. 00.00 og kl. 13.00.
Der har været et indbrud på Kirkevænget i Tranbjerg J. Indbruddet blev begået mellem mandag den 8. juli kl. 22:00 og lørdag den 13. juli kl. 16:59.
Fredag d. 12/07 kl. 22:26 blev der begået indbrud på Trankær Mosevej i Tranbjerg J. Yderligere oplysninger om hændelsen er endnu ikke offentliggjort.
Der har været et indbrud på Børupvej i Tranbjerg J lørdag den 6. juli. Indbruddet blev begået mellem kl. 00:30 og kl. 07:30.
Østjyllands Politikreds har det seneste døgn modtaget anmeldelser om fem indbrud i privat beboelse. Et af disse indbrud fandt sted på Børupvej i Tranbjerg J den 14. juni mellem kl. 08:00 og kl. 12:20.
Østjyllands politikreds har modtaget fire anmeldelser om indbrud i privat beboelse det seneste døgn.
Et indbrud er blevet begået på Hyrdevænget i Tranbjerg J i perioden fra lørdag d. 18. maj kl. 09.00 til mandag d. 20. maj kl. 17.20. Yderligere detaljer om indbruddet er endnu ikke offentliggjort.