NightChamp: Natorienteringsløb i Tranbjerg Skov

dato

Oplev spændingen ved natorientering, når Orienteringsklubben PAN Århus igen arrangerer NightChamp i de østjyske skove. Den 20. februar 2025 kan du deltage i en unik orienteringsoplevelse i Tranbjerg Skov, hvor både konkurrence og sjov er i fokus.

Orienteringsklubben PAN Århus inviterer alle til at deltage i NightChamp-serien, som består af en prolog og flere etaper i både november og februar/marts. Den 20. februar 2025 er det Tranbjerg Skov, der danner rammen om en spændende aften med natorienteringsløb.

Baner for alle niveauer

NightChamp tilbyder baner i høj kvalitet for alle niveauer. Uanset om du er nybegynder eller erfaren orienteringsløber, kan du finde en bane, der passer til dine evner. Der er lette, mellemsvære og svære baner i forskellige længder, så du kan vælge den udfordring, der passer dig bedst.

Konkurrence og fællesskab

For de konkurrenceorienterede er der mulighed for at give den gas og forsøge at slå konkurrenterne. Men NightChamp er også for dem, der ønsker at tage det mere afslappet. Du kan deltage i samløb med andre eller få en skygge, hvis du ikke er så sikker i mørket.

Praktisk information

Grib pandelampen og vær med til en unik orienteringsoplevelse i nattens mørke. Der er fri start mellem kl. 19.00 og 19.45. Ved deltagelse i årets NightChamp-serie har du også chancen for at vinde præmier.

For yderligere information, besøg løbets hjemmeside. Tilmelding sker via O-service senest mandagen før etapen.

Detaljer om arrangementet:
Dato: Torsdag 20. februar 2025
Tid: Start mellem kl. 19.00 og 19.45
Sted: Tranbjerg Skov, Grønløkke Allé 5, 8310 Tranbjerg J
Arrangør: Orienteringsklubben PAN Århus
Målgruppe: Alle
Entré: Ikke oplyst



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut