Skyr til kun 10 kr. og Schulstad Det Gode brød for 8 kr. – se ugens lokale tilbud

dato

Vi har gennemgået denne uges tilbudsaviser for dagligvarebutikker i Tranbjerg J og fundet nogle fantastiske tilbud. Her er et udpluk af de bedste tilbud fra Coop365, Netto, Rema 1000 og SuperBrugsen.

Disse tilbud gælder i en begrænset periode, så skynd dig ned i din lokale butik og gør en god handel!

Coop365: Skyr eller Coop yoghurt til kun 10 kr.

Coop365 tilbyder et bredt udvalg af Skyr eller Coop yoghurt i varianterne Blåbær, Pære/Banan, Banan/Pære, Peach Melba, Jordbær og Vanilje. Du kan få 400-1000 g for kun 10 kr. Tilbuddet gælder fra torsdag den 4. december til onsdag den 10. december.

Netto: Schulstad Det Gode brød for 8 kr.

Netto har et godt tilbud på Schulstad Det Gode brød, hvor du kan vælge mellem solsikkekernebrød eller boller. Vægten varierer fra 500-950 g, og prisen er kun 8 kr. pr. stk. Tilbuddet gælder fra lørdag den 6. december til fredag den 12. december.

Rema 1000: Appelsiner til 10 kr. for 2 kg

Hos Rema 1000 kan du få 2 kg udenlandske appelsiner af klasse I for kun 10 kr. Det svarer til en kg-pris på 5 kr. Tilbuddet gælder fra søndag den 7. december til lørdag den 13. december.

SuperBrugsen: Änglamark økologiske æg til 20 kr.

SuperBrugsen tilbyder Änglamark økologiske æg, str. M/L, 10 stk. pr. bakke til en pris af 20 kr. pr. bakke. Der er en begrænsning på maks. 3 bakker pr. kunde. Tilbuddet gælder fra fredag den 5. december til torsdag den 11. december.

Vi tager forbehold for, at oplysningerne om tilbud kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek tilbudsavisen inden du kører til butikken.